Betonowa podłoga. Betonowa podłoga w domu. Wady betonowej podłogi.
Barn House. Nowoczesny i funkcjonalny dom. Wymyślony i zaprojektowany przez nas od podstaw. Poczuj niepowtarzalny klimat nowoczesnej stodoły. Znajdź coś dla siebie wśród wielu zebranych inspiracji oraz naszych oryginalnych pomysłów.
barn house modern house nowoczesny dom nowoczesna stodoła
16338
post-template-default,single,single-post,postid-16338,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,side_menu_slide_with_content,width_470,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Betonowa podłoga w domu.

Betonowa podłoga w domu.

Betonowa podłoga.

 

Beton zamiast podłogi, brak podłogi, czy betonowa podłoga?

Jaką podłogę mamy w naszym Barn House? 🙂

 

Trochę już o niej pisaliśmy tu. Ale po kilku miesiącach użytkowania, możemy powiedzieć o niej nieco więcej. Niestety nie będą to pochlebne słowa. Przeczytaj i uwierz na słowo, zanim zdecydujesz się na betonową posadzkę w swoim domu. Bo choć piękna, jest bardzo trudna w użytkowaniu.

Plamy.

 

Nasza betonowa podłoga jest cała w plamach. Są to tłuste plamy. Powstałe nie dlatego, że ktoś rozlał olej i zostawił na 24 godziny, tylko przez to, że komuś podczas obiadu spadł okruszek, który nie został natychmiast posprzątany. Dlatego, że córka gotowała na podłodze zupę z herbatników. Dlatego, że nachlapałam w łazience wodą z kąpieli z olejkami. Dlatego, że pies wpadł z impetem do salonu z brudnymi łapami. I tak dalej… Normalne życie, które toczy się w domu, nie służy tej podłodze, która miała być przecież niezniszczalna, najtrwalsza z podłóg. Na nic zdaje się częste mycie. Wręcz szkodzi, ponieważ szybciej wymywa impregnaty. Pamiętajmy, że mówimy o żywym betonie. Bez lakieru i żywicy. Nasza podłoga jest jedynie impregnowana. Obecnie testujemy trzeci impregnat. Dynasil. Cena: 150 zł za litr. Ochrona przed plamami nadal zerowa, za to świetnie niweluje rysy, ale o rysach za chwilę. Jak radzimy sobie z plamami? Niektóre ignorujemy, ponieważ wtapiają się w naturalne przebarwienia betonu. Inne wywabiamy, również Dynasilem. Następnie impregnujemy punktowo i po plamach ani śladu.

Fragment podłogi z plamami.

Rysy.

 

Do odkurzania używamy iRobota Roomba. Mimo to, na podłodze, szczególnie w słoneczny dzień, widoczne są liczne zarysowania.  Dynasil radzi sobie z nimi dość dobrze i chroni podłogę przed nowymi rysami, ale w miejscach, gdzie jeszcze nie został położony, wygląda to tak:

Spękania i nowe ubytki.

 

Co dzieje się z betonową podłogą pod wpływem ogrzewania? Powierzchnia staje się coraz bardziej porowata i powstają mniejsze i większe ubytki w nawierzchni. Powstają spękania. Nie mamy klasycznej wylewki, którą stosuje się przy tego rodzaju podłogach, więc nasze spękania, to tylko rysunek na betonie, nie tworzą się szpary. Spękania mają nawet swój urok, ale kolejne ubytki, już nie.

 

Nie możemy z czystym sumieniem polecić takiej podłogi. Chociażby z tego względu, że nie ma obecnie na rynku skutecznego impregnatu do betonu, do stosowania w domu, który zabezpieczy podłogę przed plamami i rysami. Kontaktowałam się praktycznie ze wszystkimi producentami podobnych środków i większość z nich otwarcie przyznawała, że ich preparaty nie są na tyle skuteczne, albo nie nadają się do używania w domu. Lakier także nie jest rozwiązaniem, bo choć zabezpiecza przed trwałymi zabrudzeniami, rysuje się. Żywica natomiast może pękać, wykruszać się. Poza tym nie jest to już ten sam efekt żywego, naturalnego betonu.

 

Kilka przydatnych informacji.

Podłoga, nawet nie grzana przez cały dzień, nie jest zimna. Chodzenie po niej daje takie samo uczucie, jak chodzenie po gresie. Jest idealna do ogrzewania podłogowego, ponieważ nie ma żadnej warstwy izolującej swobodny przepływ ciepła. Podoba się nawet sceptykom. 🙂 Każdy kto był w naszym domu, był pozytywnie zaskoczony wyglądem podłogi.

Może naprawdę spodziewali się klepiska? 🙂 🙂 🙂

 

Ps. nie wiesz co to jest klepisko? Zajrzyj tu. 🙂

Pozdrawiamy.

 

 

 

Zobacz także:

Okna do domu. Wybraliśmy okna Oknoplast.

Tagi
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

5 + 12 =