Czas na grzanie. Nowoczesny system ogrzewania domu. Pompa ciepła i rekuperacja.
Barn House. Nowoczesny i funkcjonalny dom. Wymyślony i zaprojektowany przez nas od podstaw. Poczuj niepowtarzalny klimat nowoczesnej stodoły. Znajdź coś dla siebie wśród wielu zebranych inspiracji oraz naszych oryginalnych pomysłów.
pompa ciepła, rekuperacja, ogrzewanie, system ogrzewania, nowoczesny dom
15726
post-template-default,single,single-post,postid-15726,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,side_menu_slide_with_content,width_470,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Czas na grzanie. Nowoczesny system ogrzewania domu.

Czas na grzanie. Nowoczesny system ogrzewania domu.

Nowoczesne technologie ogrzewania podążają w kierunku oszczędności i ekologii. Tradycyjne, sprawdzone metody, to wciąż przede wszystkim węgiel, drewno i gaz. Wybór systemu ogrzewania domu, to jedna z najtrudniejszych decyzji.

W mieszkaniu w bloku, jedyny wysiłek, który wkładamy w to, żeby było nam ciepło, to odkręcenie grzejników, a te wcale nie muszą szpecić. wnętrze z grzejnikiemNowoczesne, są w wielu ciekawych wzorach i kolorach, te stare, żeliwne, można pomalować, zakryć nowoczesną maskownicą, lub po prostu wymienić. A tu zbliża się zima. Grzejników w stodole nie ma. Pieca też nie ma. Rodzina i znajomi z niepokojem dopytują, jak to jest z tym naszym grzaniem? 🙂

Pompa ciepła! Oto bohaterka całego zamieszania. To od niej zaczęła się koncepcja budowy inteligentnego, częściowo pasywnego domu, gdzie kompatybilną całość tworzą: płyta fundamentowa, ocieplenie domu grafitowym styropianem o grubości 25 centymetrów, kominek oraz pompa ciepła i rekuperacja. Skąd taka decyzja? Pompa jest najtańsza spośród wszystkich znanych nam sposobów ogrzewania budynków, mówiąc o rocznych kosztach ogrzewania domu. Jest ekologiczna, nie wydziela dymu, jest cicha i całkowicie bezobsługowa. Możemy nią sterować przez internet. Zapewnia czystość kotłowni, w której cała instalacja zajmuje około 2 m 2. Nie potrzebujemy miejsca na składowanie opału. Ogrzewanie pompą jest niezależne od cen i dostaw surowców. W przypadku braku prądu, możemy ją podłączyć do agregatu prądotwórczego. Szacuje się, że po wyłączeniu pompy, notujemy spadek temperatury tylko o 1 stopień Celsjusza na dobę. W przypadku naszej stodoły, pompa ogrzewa także wodę użytkową. Latem zapewnia klimatyzację. Dzięki funkcji chłodzenia i podłączenia do rekuperatora mamy efekt klimatyzowanych pomieszczeń, bez konieczności montowania dodatkowych urządzeń. Pompa ciepła najlepiej współpracuje z ogrzewaniem niskotemperaturowym, dlatego planując budowę domu, należy tak zaprojektować instalacje grzewczą, aby ogrzewanie podłogowe było podstawowym źródłem ciepła.  Należy także zbadać zapotrzebowanie energetyczne budynku.

Koszty

33 ooo tysiące złotych. Jest to cena za pompę ciepła Panasonic AQUAREA (9 KW, 3 fazy), www.panasonicaquarea.pl, zbiornik C.W.U. (500 litrów) oraz montaż. Kwota nie zawiera kosztów projektu instalacji grzewczej. Do ogrzania mamy około 190 m 2 powierzchni użytkowej. Korzystaliśmy z usług firmy Ekosed, www.ekosed.pl, którą z czystym sumieniem polecamy.

A tak to wygląda u nas:

 

 

 

Przeczytaj także:

Schody, dlaczego nie?

 

Betonowa podłoga.

2 komentarze
 • A T
  Opublikowane o 21:00h, 16 października Odpowiedz

  Uuuu. Aquarea….
  MoiMoi dobry sprzęt…

  Pozdrawiam

  Artysta Malarz

  • Marta
   Opublikowane o 12:24h, 25 października Odpowiedz

   Najważniejsze, żeby sprawdził się zimą 🙂 Pozdrawiam również.

Dodaj komentarz

17 − 3 =