Schody. Mogą łączyć w sobie piękno i funkcjonalność.
Barn House. Nowoczesny i funkcjonalny dom. Wymyślony i zaprojektowany przez nas od podstaw. Poczuj niepowtarzalny klimat nowoczesnej stodoły. Znajdź coś dla siebie wśród wielu zebranych inspiracji oraz naszych oryginalnych pomysłów.
schody, dom, schody w domu, wnętrze,
15914
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15914,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,side_menu_slide_with_content,width_470,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Schody, dlaczego nie?

Nie chcieliśmy mieć piętrowego domu, bo nie chcieliśmy mieć schodów. Rozważaliśmy wprawdzie montaż windy lub postawienie drabiny :), ale koncepcja parterowej stodoły wygrała. Nie mamy schodów, bo nie chcieliśmy po nich wchodzić i schodzić, jednak „wnętrzarsko” jest to wielka strata.

 

W starożytności i średniowieczu proste w konstrukcji, zewnętrzne schody budynków podkreślały rangę obiektu: kościoła, zamku, itp. Dopiero w renesansie schody zaczęły przybierać coraz to bardziej dekoracyjne formy, także wewnątrz budynku. Dziś możemy dowolnie wybierać w kształtach, formach i materiałach, z których mogą zostać wykonane nasze schody. Jeżeli mają nam umożliwiać swobodną komunikację pomiędzy różnymi poziomami domu lub mieszkania, powinny łączyć w sobie piękno i funkcjonalność.

 

    

  

  

  

  

  

  

  

  

schody

Kto właściwie wymyślił schody? 🙂

 

Źródło zdjęć: Pinterest.

 

 

Przeczytaj także:

Mała łazienka. Jak ją urządzić? Inspiracje na mikro łazienkę.

 

 

Betonowa podłoga.

Kategoria
architektura, dom, wnętrze
Tagi
dom, schody